Dzisiaj zakończyliśmy testowanie innowacji społecznej „Lokalne Ośrodki Wspierania Przedsiębiorczości” realizowane w ramach projektu grantowego ”Akcja Inkubacja”.

W ciągu zaledwie 6 miesięcy udało nam się przygotować wstępną wersję rozwiązania modelowego, wdrożyć ją testowo w Siemianowicach Śląskich, ocenić jej przydatność i skuteczność oraz przygotować ostateczną wersję Modelu Lokalnego Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości.

Osiągnęliśmy wszystkie zaplanowane efekty i rezultaty testowania. Było to możliwe tylko dzięki dużemu wsparciu, z jakim innowacja spotkała się w Siemianowicach Śląskich oraz zainteresowaniu, jakie okazali jej przedstawiciele instytucji rynku pracy z innych powiatów województwa śląskiego (a także z innych województw).

Ośrodek „Smaki Biznesu” powstał na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Siemianowicach Śląskich. Serdecznie dziękujemy dyrekcji i gronu pedagogicznemu tej placówki za życzliwość, pomoc i wyrozumiałość okazaną nam podczas testowania. Dziękujemy również za współpracę i umożliwienie przeprowadzenia sesji warsztatowych Zespołowi Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Meritum w Siemianowicach Śląskich.

Bardzo pomocne było wsparcie, jakiego udzielił nam Powiatowy Urząd Pracy w Siemianowicach Śląskich. Szczególnie ciepłe podziękowania za osobiste zaangażowanie kierujemy do Pani Dyrektor Hanny Becker.

Było nam bardzo miło poznać w trakcie testowania młodych siemianowickich przedsiębiorców, którzy przedstawili swoje doświadczenia z zakładania i prowadzenia firmy oraz zapoznali się z ofertą Ośrodka.

Przygotowanie ostatecznej wersji Modelu Lokalnego Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości było możliwe również dzięki udziałowi w weryfikacji przedstawicieli instytucji rynku pracy, które nie uczestniczyły w testowaniu. Serdecznie dziękujemy za wnikliwe zapoznanie się z modelem i sformułowanie cennych uwag przedstawicielom Powiatowego Urzędu Pracy w Tychach oraz agencji zatrudnienia Personalne Doradztwo Biznesowe Małgorzata Jędrzejewska z Gliwic.

Przede wszystkim jednak z wielkim uznaniem chcemy odnieść się do zaangażowania siemianowickiej młodzieży, która bardzo przychylnie przyjęła stronę www.smakibiznesu.pl oraz aktywnie korzystała z oferty Ośrodka. Wasze opinie, podpowiedzi i zgłaszane potrzeby były dla nas niezwykle cenną wskazówką dla przygotowania Modelu Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości. Jako niezwykle fascynujące przeżycie możemy określić spotkania z wami i dyskusje o planach biznesowych oraz budowaniu postawy przedsiębiorczej. Mimo młodego wieku prezentowaliście wiele dojrzałych pomysłów na firmy i na własny rozwój. Cieszymy się, że informacje zawarte na stronie www.smakibiznesu.pl oraz przekazywane przez nas podczas spotkań uznaliście za ważne i pomocne.

Życzymy wam wielu sukcesów w realizacji planów!

Koniec testowania innowacji to bardzo ważny dzień dla naszego zespołu, który mieliście okazję poznać przy różnych okazjach. To jednak nie koniec naszej obecności w Siemianowicach Śląskich i wspierania was w podejmowaniu kolejnych decyzji zawodowych i biznesowych. Fundacja Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM będzie nadal organizować różne wydarzenia kierowane do młodych osób przechodzących z systemu edukacji do zatrudnienia. Nadal będziemy działać w Siemianowicach Śląskich.

Innowacyjny Model Lokalnego Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości spotkał się z dużym zainteresowaniem przedstawicieli instytucji rynku pracy z województwa śląskiego, a także z innych rejonów kraju. Był prezentowany m.in. podczas ogólnopolskiej konferencji „Aktywizacja osób młodych oddalonych od rynku pracy – dobre praktyki i rekomendacje”, która została zorganizowana pod patronatem Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Mamy nadzieję, że oferta „Smaków Biznesu” już niedługo będzie dostępna dla młodzieży również z innych powiatów.

To wszystko jest możliwe dzięki aktywnej postawie siemianowickiej młodzieży oraz wsparciu, którego udzieliły nam lokalne władze i przedstawiciele różnych instytucji. Przede wszystkim jednak testowanie innowacji było możliwe dzięki projektowi grantowemu „Akcja Inkubacja” realizowanemu przez Ecorys Polska Sp. z o.o.

Bardzo dziękujemy! Do zobaczenia podczas kolejnych wydarzeń organizowanych przez Smaki Biznesu 🙂

Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>