Diagnoza kompetencji przedsiębiorcy to pierwszy krok do tego, by sprawdzić, czy nadajesz się do prowadzenia własnego biznesu. Czasami jest się tego pewnym, zwłaszcza jeśli od najmłodszych lat robiło się interesy z kolegami z podwórka, a kieszonkowe, zamiast znikać, pomnażało się. Jednak często myśl o założeniu własnej firmy poprzedza niepewność, czy w ogóle to coś dla mnie. Czy da się jakoś te predyspozycje do prowadzenia biznesu sprawdzić? Jak najbardziej. „Smaki biznesu” dają ci możliwość wzięcia udziału w diagnozie kompetencji przedsiębiorcy. W jaki sposób?

⇒ Po pierwsze, możesz zapoznać się ze szczegółami na temat kompetencji przedsiębiorcy oraz skorzystać z materiałów do samodzielnej diagnozy. Dowiesz się z nich, czym w ogóle są kompetencje przedsiębiorcy i czy istnieje coś takiego jak wzorzec przedsiębiorcy. A co najważniejsze, znajdujące się tam ćwiczenia pozwolą ci w pewnym stopniu przekonać się, w jaki sposób myślisz o biznesie, jakie są twoje mocne strony jak przedsiębiorcy, a nad czym powinieneś jeszcze popracować albo czego unikać.

⇒ Po drugie, możesz umówić się na godzinne spotkanie z naszym doradcą. Najlepiej zrobić to po wykonaniu samodzielnej diagnozy – będzie ona doskonałym punktem wyjścia do rozmowy na spotkaniu. Podczas spotkania doradca, korzystając z własnych narzędzi, oceni, jakie są Twoje kompetencje w zakresie przedsiębiorczości. Zarówno te tzw. „twarde” (np. myślenie strategiczne czy orientacja marketingowa) – ściśle związane z prowadzeniem biznesu, jak i te „miękkie” (np. komunikatywność czy samodzielność) – wspomagające każdy rodzaj aktywności społecznej.

Co najważniejsze, nawet jeśli w wyniku diagnozy okaże się, że na razie bardziej przypominasz płotkę niż rekina biznesu, to nie będzie oznaczało końca Twoich planów o firmie. Nie trzeba być ekspertem od wszystkiego, żeby odnieść sukces w biznesie. Doradca powie ci, nad czym i w jaki sposób powinieneś popracować, aby rozwinąć potrzebne kompetencje albo jak dobrać rodzaj działalności w ten sposób, by korzystać ze swoich mocnych stron.

Żeby wziąć udział w takiej diagnozie, wystarczy zadzwonić do nas i umówić się z doradcą na spotkanie w dogodnym dla siebie terminie i miejscu (nie musi być to siedziba Smaków, warsztat doradcy jest mobilny).