Jako przedsiębiorca musisz na bieżąco śledzić wiele prawnych i administracyjnych kwestii związanych z prowadzeniem działalności – choćby zmiany przepisów, obowiązujące stawki itp. Zdajesz sobie też już pewnie sprawę, że wiedzy o prowadzeniu firmy nie zdobywa się raz, na etapie zakładania działalności, ale jest to proces ciągły, z którego nikt nie może cię zwolnić. Poza wiedzą związaną z bieżącymi kwestiami i regulacjami, warto byś poszukiwał informacji związanych zarówno z rozwojem firmy, jak i z radzeniem sobie w sytuacji kryzysu biznesowego.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, którego firma dobrze prosperuje, nie oznacza to, że powinieneś osiąść na laurach. Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Natomiast zyski firmy – w miarę jej rozwoju. Dlatego szukać inspiracji i informacji o możliwych drogach rozbudowy i ulepszania swojej działalności.

Jeśli natomiast twoja firma przechodzi kryzys, a ty razem z nią, zrób wszystko, aby ewentualne niepowodzenie stało się dla ciebie lekcją. Istnieje wiele publikacji, które tłumaczą znaczenie niepowodzeń biznesowych i zawierają cenne wskazówki jak wrócić na rynek pracy z poczuciem zdobycia ważnych doświadczeń.

Wiedza, o której wspominamy, jest dostępna nie tylko w ramach spotkań ze specjalistami, ale przede wszystkim możesz znaleźć ją w szeroko pojętej literaturze tematycznie związanej z przedsiębiorczością, ekonomią i prawem. Zarówno w publikacjach drukowanych, jak i wielu internetowych źródłach informacji. Jest to zbiór publikacji, tekstów, artykułów, informatorów, stron instytucji itd.

Biblioteczkę udostępniamy Ci na dwa sposoby:

W siedzibie Smaków Biznesu znajdziesz regał-biblioteczkę, z której możesz sobie wypożyczyć interesujące cię pozycje.  Tutaj znajdziesz katalog tytułów.

Tutaj na stronie zamieszczamy zestaw linków, pod którymi znajdziesz wartościowe artykuły, strony instytucji, które warto znać, oraz różne teksty, które mogą być dla ciebie przydatne.