Gdy przygotowujesz się do otwarcia swojej pierwszej firmy, wszystko jest dla ciebie nowe i w głowie masz mnóstwo pytań i wątpliwości. Na szczęście jesteś w sytuacji, w której było już wiele osób przed tobą i na większość z tych pytań istnieją już gotowe odpowiedzi. Może ci udzielić jej nasz doradca, możesz pewne rozwiązania wypracować korzystając z praktycznych materiałów znajdujących się na naszej stronie, możesz też odwołać się do szeroko pojętej literatury. Mamy tu na myśli zarówno liczne drukowane publikacje, jak również internetowe źródła informacji na temat przedsiębiorczości i przygotowania pomysłu na biznes. Oczywiście nie ma czegoś takiego, jak gotowy przepis na sukces w biznesie (choć niektórzy mogą twierdzić, że go znają), ale pewne schematy i rozwiązania są uniwersalne, powtarzalne i warto byś je poznał, wkraczając na drogę przedsiębiorczości.

Z myślą o tym, byś samodzielnie mógł poszerzać swoją wiedzę na temat przedsiębiorczości i sposobów na udany startu w biznesie przygotowaliśmy dla ciebie biblioteczkę młodego przedsiębiorcy. Jest to zbiór publikacji, tekstów, artykułów i informatorów odnoszących się do różnych zagadnień, w tym np. przygotowania biznesplanu, księgowości w małej firmie, obowiązków wobec ZUS i Urzędu Skarbowego, zatrudniania pracowników, promocji itp. Będziemy się starali systematycznie uzupełniać ten zbiór m.in. o wydawane cyklicznie broszury ZUS i materiały dotyczące podatków.

Biblioteczkę udostępniamy Ci na dwa sposoby:

W siedzibie Smaków Biznesu znajdziesz regał-biblioteczkę, z której możesz sobie wypożyczyć interesujące cię pozycje. Tutaj znajdziesz katalog tytułów.

Tutaj na stronie zamieszczamy zestaw linków, pod którymi znajdziesz ciekawe artykuły, strony instytucji, które warto znać oraz inne teksty, które mogą być dla ciebie przydatne.