Generalnie w życiu warto „mieć kontakty”. Nie żyjemy na bezludnej wyspie, więc korzystamy z możliwości, jakie dają nam znajomości z innymi. Sieć kontaktów budujemy zarówno w życiu prywatnym, np. na potrzeby realizacji zainteresowań, jak i w działalności zawodowej. Budujemy ją zarówno w świecie realnym, jaki – coraz częściej – wirtualnym. Po co tobie jako młodemu przedsiębiorcy biznesowa sieć kontaktów? Po pierwsze, dzięki niej łatwiej znajdziesz partnerów biznesowych, dostarczycieli usług dla twojej firmy albo nabywców twoich produktów Po drugie, możesz wykorzystać kontakty do uzyskania wsparcia od tych bardziej doświadczonych. Na twojej biznesowej drodze mogą pojawić się problemy albo wyzwania, którym sprostali już inni – warto korzystać z ich doświadczeń. Po trzecie wreszcie, jako członek jakiejś grupy przedsiębiorców, nawet nieformalnej, będziesz mieć lepsze rozeznanie w lokalnych wydarzeniach biznesowych oraz większe szanse na udział we wspólnym tworzeniu polityk dla lokalnego rynku. Koniecznie zajrzyj tutaj, żeby dowiedzieć się więcej na temat sieciowania kontaktów i uzyskać kilka praktycznych rad na ten temat.

Jeśli zastanawiasz się, jak rozpocząć tworzenie sobie takiej sieci kontaktów, jak wejść do środowiska lokalnych przedsiębiorców i przestać być anonimowym właścicielem jednej z tysięcy działalności gospodarczych, zapoznaj się z naszą propozycja spotkań sieciujących, które odbędą się jeszcze tej jesieni.

Wszystkich młodych przedsiębiorców działających na terenie Siemianowic zapraszamy na spotkania sieciujące z udziałem ekspertów z różnych dziedzin związanych z szeroko pojętą przedsiębiorczością.
Każde z nich ma swój konkretny temat związany z kwestiami, które mogą interesować młodych przedsiębiorców (zarówno merytorycznymi, jak i organizacyjnymi). Spotkasz na nich innych właścicieli działalności gospodarczych oraz wspomnianych już ekspertów, którzy zaprezentują wybrane zagadnienie, a następie wezmą udział w dyskusji wszystkich uczestników spotkania.
Druga część spotkania będzie przeznaczona na właściwe działania sieciujące, czyli krótkie indywidualne rozmowy pomiędzy przedsiębiorcami uczestniczącymi w spotkaniu.

⇒ Najbliższe spotkania sieciujące odbędą się jesienią. O ich dokładnych terminach i tematyce będziemy informować tutaj na stronie oraz poprzez wydarzenie na naszym profilu na FB.

Zniżki dla młodych przedsiębiorców przyznawane przez firmy dłużej działające na lokalnym rynku są bardzo wartościowym sposobem nawiązywania kontaktów w środowisku biznesu. Przynoszą korzyść zarówno tym firmom, które oferują rabaty (nowi klienci, zwiększenie sprzedaży), jak i nowym podmiotom (niższe koszty, możliwość przedstawienia własnej oferty). Taką właśnie możliwość daje Siemianowicka Karta Młodego Przedsiębiorcy, której inicjatorem jest samorząd Siemianowic. Karta obejmuje pakiet zniżek oferowanych przez siemianowickie firmy początkującym przedsiębiorcom do 30. roku życia, prowadzącym działalność na terenie miasta. Wszystkie szczegółowe informacje na temat karty, w tym wykaz firm-partnerów akcji i oferowanych przez nich zniżek, znajdują się na stronie Urzędu Miasta Siemianowice Śl.

 

Poza spotkaniami sieciującymi mamy w swojej planowanej ofercie jeszcze inne działania, których celem jest pomoc młodym przedsiębiorcom w budowaniu sieci kontaktów. Oto ich krótkie opisy:

Fora dyskusyjne

Fora dyskusyjne mają inny charakter niż spotkania sieciujące z ekspertami. Są to debaty między przedsiębiorcami będące odpowiedzią na lokalnie pojawiające się problemy oraz zgłaszane potrzeby. Odbywają się bez udziału ekspertów, ale są moderowane przez naszych doświadczonych specjalistów. Na początku każdego spotkania prezentowany jest konkretny problem wraz z propozycjami rozwiązań. Temat jest znany wcześniej, tak aby uczestnicy spotkania mieli możliwość przygotowania się do dyskusji. Jako uczestnik debaty możesz nie tylko wymienić się poglądami na istotne dla ciebie kwestie z innymi młodymi przedsiębiorcami, ale również wspólnie możecie wypracować stanowiska w ważnych dla was sprawach.

Konkursy

Konkursy dla młodych przedsiębiorców są okazją do tego, by zaprezentowali oni wyjątkową stronę swojego biznesu. Planujemy zorganizować konkursy o różnej tematyce i wymagające wykazania się w bardzo różnych dziedzinach, np. na działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu albo na najładniejsze stoisko na świątecznym kiermaszu. Będziemy również nagradzać przedsiębiorców w zawodach i konkursach organizowanych przez inne podmioty poprzez przyznawanie im nagród specjalnych. Udział w tego typu działaniach pozwoli ci nie tylko nawiązać kolejne kontakty, ale również budować poczucie przynależności do jednej grupy z innymi siemianowickimi przedsiębiorcami.

Wizyty studyjne

To specyficzna forma zajęć sieciujących, których jesteśmy pomysłodawcą i koordynatorem, a organizatorami są firmy działające na lokalnym rynku. Czas trwania wizyty oraz program zmieniają się w zależności od jej gospodarza. Podczas spotkania ma on możliwość zaprezentowania uczestnikom swojej oferty oraz przedstawienia warunków współpracy (zarówno w zakresie sprzedaży, jak i kupna). Udział w takiej wizycie studyjnej daje ci możliwość nawiązania relacji, a nawet współpracy z doświadczonymi przedsiębiorcami.