Każdy przedsiębiorca zalicza na swojej drodze wzloty i upadki. Może to banalne stwierdzenie, ale warto je powtórzyć szczególnie dla tych, których napotkane problemy bardzo demotywują i podkopują ich wiarę w to, że nadają się na przedsiębiorców, a ich biznes ma szanse powodzenia. Nawet najlepiej wykonany biznesplan nie uwzględnia wszystkich ryzyk i zagrożeń dla prowadzonej działalności gospodarczej. Co więcej, nawet w przypadku przewidywanego wcześniej problemu, może okazać się, że jego papierowe rozwiązanie nie sprawdza się w rzeczywistości. Jeśli więc napotykasz w swoim biznesie trudności albo stajesz przed wyzwaniami, z którymi nie do końca wiesz, jak sobie poradzić, możesz zgłosić się do nas na indywidualne spotkanie z doradcą-ekspertem, który wskaże ci możliwości prowadzące do wyjścia z trudnej sytuacji. Pamiętaj, że nasz specjalista nie rozwiąże za ciebie problemów twojej firmy, ale może ukierunkować cię tak, byś wiedział, jakie działania musisz podjąć, by samodzielnie je rozwiązać.

Czasami zdarza się tak, że mimo wszelkich starań i ogromnego wysiłku, spotyka cię w biznesie niepowodzenie. Bardzo ważne jest, żebyś tego nie traktował osobiście, jako własnej porażki. Niepowodzenie w biznesie jest czymś naturalnym i spotyka nawet najlepszych. Nie musi wynikać z braku kompetencji lub złego działania przedsiębiorcy. Nie musi też oznaczać, że działalność firmy została źle zaplanowana lub poprowadzona. Zwykle składa się na nie wiele czynników ze zwykłym pechem włącznie. Bardzo ważne jest, byś taką sytuację traktował nie jako koniec, ale jako lekcję i nowy początek i żebyś pamiętał, że jedna porażka nie świadczy o tym, że nie jesteś zdolny do odnoszenia sukcesów w biznesie. Wręcz przeciwnie, jeśli będziesz miał ochotę, by zacząć od nowa, będziesz bogatszy o bardzo ważne i pouczające doświadczenia.

W Unii Europejskiej realizowana jest tzw. Polityka Nowej Szansy, której celem jest właśnie wsparcie przedsiębiorców w przypadku niepowodzenia biznesowego. Na stronie www.nowaszansa.gov.pl Ministerstwo Rozwoju opisuje to zagadnienie.

My również oferujemy ci specjalne wsparcie w sytuacji, gdy twoją działalność gospodarczą spotkało niepowodzenie biznesowe i jesteś na etapie decyzji o jej zamknięciu. Podczas indywidualnego spotkania nasz psycholog pomoże ci poradzić sobie bez utraty wiary w swoje możliwości, natomiast doradca biznesowy pomoże ci – z jednej strony – zdiagnozować biznesowe przyczyny niepowodzenia, a z drugiej – nazwać, co było wyjątkowego, pozytywnego w przedsięwzięciu, które dobiega końca. Pamiętaj, że – parafrazując hasło na plakacie Polityki Nowej Szansy – zero to coś, od czego można zacząć.

Oferta indywidualnych spotkań doradczych

Do udziału w spotkaniach zapraszamy siemianowickich młodych przedsiębiorców. Zdajemy sobie sprawę z tego, że pojęcie „młody” ma różne interpretacje i dlatego wskazujemy, że w okresie testowania Smaków biznesu, naszą ofertę kierujemy do osób urodzonych w latach 1990 – 1999.

Musimy też zaznaczyć, że testowanie odbywa się zgodnie z przyjętym planem i w okresie 01 października 2017 – 10 stycznia 2018 możemy zrealizować stosunkowo niewielką liczbę godzin doradczych i to zarówno wspierając osoby planujące założenie firmy, jak i przedsiębiorców oraz młodzież zainteresowaną rozwojem kompetencji przedsiębiorcy. Dlatego o zakwalifikowaniu do udziału w sesji doradczej decydować będzie przede wszystkim kolejność zgłoszeń.

Terminy i miejsce świadczenia usługi doradczej będą ustalane indywidualnie. Zainteresowani mogą zgłaszać się podczas organizowanych przez Smaki biznesu spotkań networkingowych oraz telefonicznie.

Warunkiem udzielenia porady będzie podanie niezbędnych danych osobowych, wyrażenie zgody na ich przetwarzanie na potrzeby realizacji projektu grantowego „Akcja Inkubacja” oraz wyrażenie zgody na upowszechnienie wizerunku na potrzeby promocji tego projektu. Udział w sesji doradczej jest potwierdzany za każdym razem podpisem na karcie usługi.

Dofinansowania na szkolenia dla pracowników i kadry

Projekt "Podmiotowy System Finansowania. Śląskie" - Czytaj więcej!

Wynajem lokalu od miasta na korzystnych warunkach

Konkurs ofert na najem lokali użytkowych po preferencyjnych cenach - Czytaj więcej!