Wiadomo, że żeby zarobić, trzeba najpierw zainwestować. Rzadko który biznes nie wymaga sporych funduszy na start. Zazwyczaj uruchomienie własnej działalności gospodarczej wymaga włożenia w nią pewnej sumy pieniędzy, np. w towar, lokal, wyposażenie czy reklamę. Skąd jednak wziąć tę sumę, zwłaszcza jeśli jest się kimś, kto dopiero szuka swojego miejsca na rynku pracy, a nie spadkobiercą fortuny ani szczęściarzem, który trafił szóstkę w totka? Na szczęście jest na to kilka sposobów. Może słyszałeś o dotacjach z urzędów pracy albo pożyczkach z Banku Gospodarstwa Krajowego. Różne instytucje oferują różnego rodzaju pomoc finansową dla poczatkujących przedsiębiorców – zwrotną (pożyczki) i bezzwrotną (dotacje). Każda z nich ma trochę inne zasady i wymagania. Żeby skorzystać z pomocy finansowej na rozpoczęcie działalności, powinieneś nie tylko poznać dostępne w swoim regionie źródła finansowania, ale również wybrać takie, które będzie dla Ciebie najlepsze. Tutaj znowu „Smaki biznesu” oferują ci swoją pomoc.

⇒ Po pierwsze, na naszej stronie możesz zapoznać się z pełną ofertą źródeł finansowania nowych firm, które są dostępne na terenie Siemianowic Śląskich. Znajdziesz tam wykaz podmiotów aktualnie udzielających wsparcia wraz z krótkimi charakterystykami prowadzonych przez nie programów oraz linkami do ich stron.

⇒ Po drugie, jeśli po przejrzeniu informacji na stronie nadal nie będziesz pewny, która oferta wsparcia finansowanego jest dla ciebie najbardziej odpowiednia, możesz skorzystać z pomocy naszego doradcy. Doradca pozna twoje potrzeby i oczekiwania i przedstawi ci najbardziej korzystną opcję wsparcia finansowego twojej przyszłej firmy.

Aby skorzystać z pomocy doradcy, wystarczy zadzwonić do nas i umówić się na spotkanie w dogodnym dla siebie terminie i miejscu (nie musi być to siedziba Smaków, warsztat doradcy jest mobilny).